20. 5. - 26. 5.

Doprovodná událost

Týdne inovací ČR 2019

Braňte svou značku aneb jak chránit své nápady a inovace

22. 5. 2019 - 14:30

Pořadatel: Impact Hub Brno

Kontakt: anita.kozakova@impacthub.cz

www: www.hubbrno.cz/event/impact-hub-share-brante-svou-znacku-aneb-jak-chranit-sve-napady-a-inovace/

▪ Vyvíjíte v rámci svého podnikání produkt nebo službu, které byste rádi ochránili proti zneužití konkurencí?
▪ Jaký je rozdíl mezi licencí, patentem, ochrannou známkou a jak je získat?
▪ A co dělat, pokud někdo váš nápad napodobí?

Jak bránit svou značku a zachovat si tak jedinečnost, která je v podnikatelském prostředí velmi důležitá, vám v interaktivním workshopu protkaném zkušenostmi z praxe ukáží advokáti z advokátní kanceláře Šetina, Komendová & Partners.
>>> http://bit.ly/brantesvouznacku <<<

Co vás čeká

Sandra se ve svém příspěvku bude věnovat úvodu do práva duševníhovlastnictví tak, aby její kolegové mohli navázat se svými příspěvky. Nanázorných příkladech Vás seznámí s tím, co je to patent, průmyslový vzor čiochrana označení původu a shrne rozdíly oproti autorskému právu.

Petra účastníkům představí, co všechno může být ochrannou známkou avysvětlí, proč je dobré chránit svůj produkt právě tímto způsobem. Napraktických příkladech pak ukáže, jaká označení jsou způsobilá ochrany. Petra se zároveň podělí o zkušenosti ze své letité praxe při registraci ochrannýchznámek a poradí, na co si dát pozor.

Tomáš naváže praktickými případy z autorskoprávního světa, zejména se budevěnovat oblastem vývoje software na zakázku a režimu zaměstnaneckého díla.Na reálných případech ukáže, co je dobré ujednat a na co nezapomenout.Odpoví také na otázky, jak je to vlastně s ochranou díla na internetu.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Sandra Martinková
Svým klientům pomáhá chránit a rozvíjet zajímavé podnikatelské nápady a nastavit procesy tak, aby byly v souladu se zákonem azároveň jim přinesly co nejvíce užitku, díky znalosti a praxi v oblastiobchodních závazků a duševního vlastnictví. https://www.linkedin.com/in/sandra-martinkova/.

Petra Františová
Petra se pohybuje mezi klienty, kteří podnikají na internetu. Je odbornicí na ITprávo, ochranu osobních údajů a duševní vlastnictví. Svým klientům pomáháchránit označení jejich produktů a služeb formou ochranných známek, pomocíkterých získají konkurenční výhodu na trhu. Díky vystudované ekonomii seorientuje i v této oblasti. https://www.linkedin.com/in/petra-frantisova/.

Tomáš Šetina
Tomáš je právník, společník advokátní kanceláře a angažujese i v neziskovém sektoru. Mimo jiné pracuje pro firmy z okruhuJihomoravského inovačního centra, kde se setkává se smělými myšlenkami aprojekty. Pokud ale řeší právní aspekty nápadů a inovativních projektů, vnímá,že právo spíše pokulhává za životem; různé šablony v dokumentech i myšleníkreativitu spíše omezují, než podporují. Tomáš věří, že kreativní projekty jezapotřebí podpořit i za pomocí kreativního právního myšlení. https://www.linkedin.com/in/tomas-setina/

Registrujte se, prosím, pomocí tohoto formuláře. Pokud jste člen, máte vstup zdarma. http://bit.ly/brantesvouznacku
Jako nečlen si můžete vybrat ze dvou variant:
* jednorázové vstupné stojí 120 Kč;
* rozšířené vstupné stojí 350 Kč a spolu s ním získáváte zároveň tarif Connect na jeden měsíc. Jaké jsou jeho výhody? www.hubbrno.cz/connect