20. 5. - 26. 5.

Doprovodná událost

Týdne inovací ČR 2019

Koncept udržitelné ekovesnice v kontextu klimatických změn

22. 5. 2019 - 10:00

Husova 240/5, Praha 1 - Staré Město

Pořadatel: Spolek Zeměsouznění

Kontakt: info@zemesouzneni.cz

www: http://zemesouzneni.cz/

Každá vesnice či město by měla být schopna vytvořit spolu s okolím poměrně soběstačný udržitelný regionální celek v základních lidských potřebách, a tím být rezistentní vůči nastávajícím klimatickým změnám. To by mělo být cílem každého regionu a také podporované státem. Záměrem spolku Zeměsouznění je vybudovat první takovou vesnici v Čechách.


Koncept komunitní ekovesnice v Čechách, který vznikl ve spolupráci se Světovou sítí ekovesnic, je hotov. Na více než 120 stranách v angličtině je popsaný rámec Našeho příběhu o přechodu do udržitelné a regenerující budoucnosti ze 4 pohledů – světonázoru (vnímání světa), sociálního, ekologického a ekonomického. Koncept popisuje nejen stávající výzvy lidstva na planetě Zemi, ale především navrhuje na základě úspěšných řešení ve světě jedno z možných konkrétních systémových řešení zasazené do Česka. Je vypracován na ukázkovém pozemku, avšak konkrétní lokalitu budeme teprve vybírat.


V prezentaci v češtině vám představíme naše základní výstupy. Dotkneme se holistického pohledu na svět, našich hodnot, sociokracie, komunitních dovedností, permakultury, přírodních staveb, spirituality, zdraví, solidární a cirkulární ekonomiky, lokální měny, alternativních ukazatelů Beyond HDP a ekonomického modelu ekovesnice podporující region.......odpovíme na vaše dotazy....... a třeba najdeme prostor pro společnou realizaci.


Registrujte se na následujícím odkazu: https://forms.gle/WA3H2NrZmWsGitPw5


Vstupné dobrovolné.

 

Přijďte. Těšíme se. :-)